Dítě štěstěny 2. díl-Kamrádčin sen

26. ledna 2008 v 18:24 | Tirit |  Dítě štěstěny
Dítě štěstěny
2.díl-Kamarádčin sen
Šla jsem dolů otevřít dveře a byla to Linda. Strašně spěchala ani si nesedla a řekla, že teď nemá čas, jen se chtěla zeptat, jestli mám večer čas se sejít. Řekla jsem, že jo a ona s toho měla hroznou radost a hned vypadla. "Tak večer!" zavolala ještě a div neutíkala přes ulici.
Den proběhl v klidu, jen mi nešlo do hlavy, co to asi bude s Lindou na té schůzce. Chovala se nějak divně. No, ale večer jsem se připravila na schůzku, měly jsme se sejít v 20 v Emzetku.
Dala jsem si k večeři zeleninový salát a pak vyrazila. Nevěděla jsem, kde přesně mě Linda bude čekat, jestli u kulečníku, v kavárně nebo venku, to mi v tom fofru zapomněla říct! Když jsem přijela tak bylo jasné, že venku mě nečeká, tak jsem šla dovnitř a ona byla v kavárně.
"Čau!" řekla mi, vypadala nedočkavě. "Nazdar!" řekla jsem já. "To jsi hodně spěchala ráno, pročpak?" Byla jsem fakt dost zvědavá, ale ona jen: "Ále jen tak sem nějak, no řekněme spěchala." " Ale proč?" nedala jsem se odbít. " No něco jsem potřebovala zařídit", vymlouvala se. "A to co?" dotírala jsem.
" Jo hnedka ti to řeknu," povídá, "až se posadíme." "Tak dobře, já zajdu koupit kávu," řekla jsem na to. A šla jsem. Byla tam šílená fronta, a když jsem konečně už skoro přišla na řadu, ženská přede mnou, která si brala asi desetkrát kafe, couvla a já musela taky a vrazila do jednoho muže za mnou.
"Auůů!!!" vykřikl. (Mimo pád jsem mu taky stála na noze) Hned jsem se mu omluvila: " Promiňte, mě to ale fakt mrzí, to jsem nechtěla!" " Ehm, ne to vůbec nevadí," řekl v rozpacích,"mě vůbec nic není!" "Skutečně?" moc jsem mu to nevěřila. "Ani trochu to nebolelo," postavil se a zaúpěl.
Oba jsme se tomu zasmáli a já se ho zeptala, jestli sem chodí často, že já ho tady nikdy neviděla. "A vy sem chodíte často?" zeptal se. "Já ano, jsem tu dost často," řekla jsem mu. "No vidíte, já tu jsem poprvé," řekl mi.
Pak se na mě chvíli tak divně koukal, až jsem se zeptala, jestli je tu jen krátkou dobu. "No ano jsem tu spíš jen na návštěvě a nevyznám se tady," pověděl mi. Pak jsme si chvíli povídali a pak se mě zeptal na jméno, no já jeho na oplátku taky.
Ten náš rozhovor trval docela dlouho a ukázalo se, že Petr Olmen, jak se jmenoval se hodně vyzná v politice, ekonomii a (k mému překvapení) taky módě. Zdálo se, že se budeme bavit hodně dlouho, ale pak řekl, že by si rád povídal, ale už nemá čas.
" A kam tak spěcháte, jestli se můžu ptát?" "Na jednu důležitou schůzku a nerad bych zmeškal," řekl mi. Já si najednou vzpomněla, že mám vlastně taky schůzku a Linda čeká na kafe.
Rozloučili jsme se a prodavač už začal být netrpělivý, blokovali jsme totiž frontu. Tak jsem si rychle řekla o dvě kafe a vypadla. Přišla jsem k Lindě a ta se tvářila trochu udiveně a popuzeně.
"Prosím tě to tam byla taková fronta!?" divila se hned. " No to sice byla, ale já se ještě zdržela kvůli jednomu chlapovi," a řekla jsem jí o něm. "A to kafe máš?" zeptala se, "tak si sednem a řekni mi to dopodrobna."
Tak jsme si sedli, pily kafe a já jí to ještě jednou pověděla. "Ale, ale," dělala si srandu," ty jdeš jenom pro kávu a už lámeš srdce!" "Ha, ha, ha," řekla jsem jí," vždyť jsem si s ním jen povídala." To se jí nezdálo: "Neříkej, podle mě jsi ho dokonale ranila." "To je navíc přece pravda," smála se.
Měla nějakou hodně dobrou náladu, až podezřele dobrou, tak jsem se zeptala: "No a co jsi mi to chtěla říct?" "Jó no tak znáš přece tu firmu co vlastní obchody a salóny a dosazuje do nich vedoucí," začala.
"No jasně!" Tuhle firmu jsem samo sebou znala, stejně jako většina lidí. Zvlášť ji znali ti, co se chtěli stát podnikateli, protože práce pro ni pro ně mohl být víc než dobrý začátek, ale oni nebrali jen tak někoho, musel být vážně dobrý. O práci v pro tuhle firmu se Linda hrozně dlouho ucházela a strašně si přála, aby ji vzali.
"Tak včera byl další výběr vedoucích," pokračovala. To už se viditelně usmívala a úplně zářila. "No a?" ptala jsem se, ale už jsem tušila, o co jde. "No a vybrali mě jako vedoucí obchodu s módou!!!" dokončila a čekala na moji reakci.
Chvíli jsem byla zticha, až se zarazila, ale pak, protože mě nic lepšího nenapadlo jsem najednou zakřičela: " TO JE PŘECE SUPER!!!!!!!" "Moc ti to přeju," řvala jsem na celou kvárnu, až se po nás všichni otáčeli! Linda úplně zářila štěstím a nedočkavostí.
"A teď mi musíš povědět, jak to všechno bylo," nakázala jsem jí, když jsem jí už poněkolikáté blahopřála. "Já ti sama nevím," breptala úplně vyvedená z míry, "prostě mi to ráno oznámili, ale nebylo to ještě oficiální a tak jsem musela čekat až do odpoledne."
"Já jsem tak šťastná!" radovala se," to je skvělý start v podnikání!" "To rozhodně," přisvědčila jsem jí. "A který obchod budeš vlastně vést?" "No je to fakt super butik," povídá," co bys řekla na malou prohlídku, třeba zítra ráno?" "Jasně to by bylo skvělý," řekla jsem!
"Jen doufám, že se nepřiřítíš, jako dneska!" "Ne, neboj," uklidnila mě," už nikdy!" Dohodly jsme se na deset hodin ráno a Linda řekla, že už půjde, tak jsme se rozloučily.
Odcházela a já se chystala, že zavolám taxíka (pěšky se mi nechtělo:-)), když tu najedno někdo začal hulákat, asi jako já předtím na celou kavárnu, ale na co nebo spíš na koho to bylo, jsme se hned dozvěděly, volal totiž: "ADIE, ADIE, LINDO, POČKEJTE NA MĚ!!!!!!"
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bulvinka bulvinka | Web | 27. ledna 2008 v 13:04 | Reagovat

Jo,jak ses mně ptala jestli nechci spřátelit tak samozdřejmně!!:-)

2 zirafka.15 zirafka.15 | Web | 28. ledna 2008 v 13:24 | Reagovat

to bude asi tim :DJo a nechtěla by si spřátelit??Já totiž svůj blog (sims-terka.blog.cz) rušim...

3 Tirit-max Tirit-max | E-mail | Web | 28. ledna 2008 v 13:31 | Reagovat

Jó chtěla. Večer už tam budete obě. V SB.

4 zirafka.15 zirafka.15 | Web | 28. ledna 2008 v 14:48 | Reagovat

jo už si tě jdu dát do SB :)) koukám že mě máš SB ještě když jsem měla ten starej blog,ale teď si pls přidej tenhle :))

5 zirafka.15 zirafka.15 | Web | 28. ledna 2008 v 14:48 | Reagovat

myslim tdsimi.blog.cz :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama