Dítě štěstěny 6. díl-Zmizelá karafa

27. dubna 2008 v 9:58 | Tirit a Toxe |  Dítě štěstěny
Dítě štěstěny 6. Díl-
Zmizelá karafa
Kde je vzácná karafa? Jak to dopadnou přípravy na dámskou jízdou? Co napadne Adrianu? Čtěte a dozvíte se.

To ne, pomyslela jsem si, to ne, ne a ne! Byla jsem celá zmatená a dívala se po podlaze, jako bych doufala, že tam karafu objevím. "Uklidni se Adie, hlavně nepanikař!" domlouvala jsem si. Možná někam zapadla, nebo se zakutálela pod nějaký nábytek, řekla jsem si a začala hledat všude možně. Marně. Po karafě, jako by se země slehla.
Dívala jsem se dokonce do knihovny, jasně je to hloupost, ale mě to v tu chvíli bláznivé nepřipadalo. Vypařit se nemohla, napadlo mě, někdo ji odsud musel odnést. Ale kdo by jí mohl ukrást, mám přece poplašné zařízení proti vloupačkám. Musím se uklidnit a uvědomit si, kdy jsem ji viděla naposledy, ale nemohla jsem si vzpomenout, jestli tam byla před Sophiiným příchodem.
Rozhodla jsem se, že budu v hledání pokračovat, až se trochu uklidním. Zavolala jsem Lindě a pozvala ji k sobě, potřebovala jsem pomoct se čtvrteční schůzkou. "Posliš Lindo, potřebuju pomoc, a to od tebe," začala jsem. "Ale a s čímpak?" divila se Linda. "Napadlo mě, že bychom si s holkama mohly udělat takovou malou dámskou jízdu, tady u mě ve čtvrtek," pokračovala jsem, "a potřebuju trochu pomoct s jídlem."
"Jo, tak," povídá Linda, "no jasně, samozřejmě, myslím, že čas mají všechny, pokud Sandře nepřehodí na poslední chvíli hlasovou zkoušku." "To je fajn," odpověděla jsem. "Co se týče jídla," pokračovala, "myslím, že by to mělo být něco lehkého, ale zároveň by nás to mělo dobře zasytit, co takhle nějaký salát a žebírka?"
"Haló, Adie vnímáš mě?" rýpla do mě Linda, "Na co myslíš?" "Co, cože?" trhla jsme sebou, "O čem to mluvíš?" "O jídle," odvětila Linda a zamračila se, "ale ty jsi, jak se zdá duchem nepřítomna!" "Co? Ne, jistě, že ne," honem jsem to zamluvila, "žebírka jsou skvělý nápad." "Hm, mě se zdálo, že mě tak docela neposloucháš," zabručela naštvaně.
"Ale kdepak, poslouchám. A co bych měla udělat dál?" zeptala jsem se a snažila se tvářit vesele, i když jsem se cítila hrozně. Byla jsem v šoku z toho, co mě právě napadlo! Vzpomněla jsem si, že se mně Sophie na tu karafu ptala, krátce předtím, než jsem šla na záchod. To znamená, došlo mi, že při jejím příchodu tam ta karafa ještě byla, ale po tom, co Sophie tak chvatně odešla, už byla karafa pryč. Že by jí Sophie snad…
O téhle možnosti jsem přemýšlela pořád a zároveň jsem se snažila odpovídat na Lindiny otázky typu: "Uděláme to spíš dopoledne nebo odpoledne?", "O jakou hudbu si řekneš Sandře?" nebo "Co myslíš, je lepší zeleninový salát s paprikou nebo bez?" Snažila jsem se dávat pozor, na to co říká, aby mě zase nepřistihla při tom, že neposlouchám. Musím říct, že jsem podstatně lepší herečka než Sophie a tak Linda neměla ani tušení, nad čím ve skutečnosti přemýšlím.
"No, já už budu muset jít, "povídá Linda a vyhlédne z okna, "už se setmělo a ještě něco mám. S tou schůzkou si ale nedělej starosti, ještě se sejdeme." Podle všeho si myslela, že jsem trochu mimo z té čtvrteční miny párty. "Jasně, tak ahoj," rozloučila jsem se s ní. "Ahoj," odpověděla a odešla. Já se ještě chvíli zabývala hledáním karafy (když se mě Linda ptala, kde ji mám, řekla jsem, že u klenotníka), ale pořád nic. Nakonec jsem si řekla, ráno moudřejší večera a šla spát.
Čtvrteční ráno: Karafu jsem nenašla, jsem si teď skoro jistá tím, že ji vzala Sophie, jen mi nejde na rozum proč. Schůzku jsem ale nezrušila, jednak jsem chtěla ze Sophie něco vytáhnout a pak…no, zkrátka jsem se docela těšila! Dala jsem všem holkám vědět přes telefon, že s nimi počítám a pak jsem připravovala jídlo.
Zatím co tuhnul salát a chladil se džus, dala jsem se zase do malování, pomáhá mi to soustředit se a to jsem teď potřebovala. Musela jsem si v duchu znova probrat postup, pro který jsem se rozhodla, a to bylo dobře, protože jsem byla zrovna v obýváku a tak jsem nepřeslechla zvonek. Položila jsem štětec a šla otevřít.
Do místnosti se vřítila Marta a já jí jen tak, tak uskočila s cesty. "Uf, uff," omlouvala se celá zadýchaná, "zase jsem přišla pozdě, co? Ale já za to tentokrát fakt nemůžu!" To snad není pravda, zaúpěla jsem v duchu, zrovna teď, když bude potřeba vyndat žebírka z ledničky a promíchat znovu salát, se mi sem přižene Marta! "Probůh Marto," vzdychla jsem.
Odtáhla jsem stále nic nechápající Martu na terasu a spustila jsem: "Marto, vždyť jsme ti s Lindou připomínaly nejmíň pětkrát, že ta schůzka je až v půl jedenáctý a ne v 9:45! Já na tebe teď vůbec nemám čas, musím připravit jídlo! To jsi nemohla aspoň zavolat!? Já se z tebe zblázním!
"Cože?" vykulila Marta oči, "Jaktože? Já nechápu, jak je možné, že jsem si to spletla!" "Vždyť se mi zdálo, že jste říkaly v 9!" omlouvala se Marta. "Jo tak v devět!?" naštvala jsem se, "Tak proč ses propána nezeptala, když máš tak blbou paměť?!" "No tak promiň," uraženě opáčila Marta, "promiň, promiň a ještě jednou promiň!!!" Trochu jsem se uklidnila a napadlo mě, že bych toho mohla klidně i využít.
"No, takže, co teď mám dělat?" ptala se ještě stále trochu uražená Marta, "Odejít?" "Ne to ne," zamyslela jsem se, "nenene, mám pro tebe něco jiného. Když jsi mě vyrušila, tak mi můžeš pomoc s přípravou. Docela se mi to hodí, když nás bude pět!" Tu poslední větu jsem řekla záměrně, věděla jsem, že to podnítí její zvědavost, jinak by se z té pomoci určitě snažila vykroutit.
Trefila jsem se! "Pět?" divila se Marta, "jakto pět, ty jsi pozvala ještě někoho kromě holek?" "Hm, ano." Odpověděla jsem neurčitě. "Jemine a koho?" vyzvídala, "Snad ne nějakého kluka?! Nebo ano?! Tak koho honem řekni, umírám zvědavostí!" To jsem jí klidně věřila, tvářila se nedočkavě a doslova hltala všechno, co jsem řekla.
"No, nevím, jestli ti to mám říct," uvažovala jsem na oko, "je to tajemství a bylo by to nefér kvůli ostatním holkám." "Prosím!!!" škemrala, "Řekni mi to, tak honem nebo se zblázním!" Ještě chvilku jsem dělala, že to zvažuju, ale pak jsem to už nevydržela, Marta mě nakazila vzrušením. Bylo mi jasné, že jí o Sophii nemůžu říct všechno, například to, že si myslím, že je zlodějka, něco jsem jí ale prozradit mohla.
"Kluk to není," začala jsem zdráhavě, "je to holka asi v našem věku, se kterou jsem se nedávno seznámila a řekla jsem si, že ji s vámi seznámím. Jmenuje se Sophie." "To je super!" vydechla Marta, "Já ti s tím ráda pomůžu! Co mám dělat?" "No budu potřebovat prostřít a malou asistenci při vaření." řekla jsem pohotově a v duchu jsem si gratulovala k tomu výbornému nápadu, prozradit Martě, že jsem pozvala i Sophii.
"Jo jasně, hele, znám skvělý recept na jeden salát, jsou tam rajčata, Nutela, houby…no a další věci, kdybys chtěla tak ho udělám." nabídla se. "Ne to je dobrý," zarazila jsem ji honem a snažila se přemoct rozhoupání žaludku, "už mám jeden připravený, takže, došla bys pro podnos s pomerančovým džusem a skleničkami?" "Už běžím!" křikla a proletěla dveřmi do kuchyně. "Možná to nebyl zas tak dobrý nápad…" zapochybovala jsem, když se z kuchyně ozval zvuk rozbíjeného skla.
Po příchodu do kuchyně jsem zjistila, co to způsobilo. Martě se podařilo rozbít tři z pěti skleniček, které byly na tácku, ale slibovala, že to hned uklidí. Pro jistotu jsem se ale přesto tácku chopila sama a řekla jsem jí, ať pak dá do vázy na stole tulipány. O chvíli později jsem při přípravě žebírek zaslechla další třesk a běžela se podívat, co se stalo. Marta se opatrně sbírala ze země plné střepů, které se nejspíš vysypaly z koše válejícího se opodál a tulipány trčely ze skleněného džbánu plného džusu. Nakonec jsme to uklidily a vypadalo to takhle.
Ani nevím, jak je možné, že se nám to všechno nakonec podařilo stihnout, než holky přišly. Abychom je nepropásly, obcházela Marta všechna okna v přízemí (i na záchodě) a hlídala (kupodivu nic nerozbila). Přesně v půl jedenácté jsem zaslechla, jak na mě volá: "Adie pojď sem honem! Támhle jde Linda. Teď se zastavila, to by mě zajímalo proč? Počkat! Adie, támhle to je, támhle to je Sophie?"
Linda se skutečně dívala po Sophii, asi se divila, proč míří směrem k mému domu. Sophie se na ní usmála a pozdravila ji: "Zdravím, vy jste asi Linda, že?" "Ano, ale odkud mě znáte?" divila se Linda. To už k nim přiběhla Marta a hned se chtěla pustit do vysvětlování, ale já jí předběhla a řekla jsem: "Ahoj! Lindo, Marto, ráda bych vám představila svojí novou známou, Sophii Keilovou."
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!!!
Jak to bude dál, se dozvíte v příštím díle s názvem Problémy s dámskou jízdou.
PS: Díly tu teď budou asi jedenkrát týdně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hajan Hajan | E-mail | 27. dubna 2008 v 10:03 | Reagovat

Už se nemohu dočkat na další pokračování. Super!!!

2 Terka =oD SBéčko Terka =oD SBéčko | E-mail | Web | 27. dubna 2008 v 11:21 | Reagovat

$$u------------------------------------.ued$$$$$$"

----------$$$b.-------------------------------ue$$$$$$$$$F

----------$$$$$$u.------------------------u$$$$$$$$$$$$$'

---------J$$$$$$$$$eu-------------------.e$$$$$$$$$$$$$$$

---------$$$$$$$$$$$$$c.--------------.d$$$$$$$$$$$$$$$$'

-------J$$$$$$$$$$$$$$$u-----------u$$$$$$$$$$$$$$$$$"

-------.$$$$$$$$$$$$$$$$$$.----.,,uu,,.`""?$$$$$$$$$$$"

------!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.:d$$$$$$$$$$$$$e`"$$$$$$"

-------!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`$$$$$$$$$$$$$$$$$u"?""

-------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$Fu$$$$$$$$$$$$$$$$P"?

--------"$$$$$$$$$$$$$$$$$"u$$$$$F"??$$$$$$$'d$$:

---------"$$$$$$$$$$$$$$F'u$$$$$`e$$$$$$$$$F3$$$U

-----------""????????$$"u$$$$$$V$$$$$$$$$$$U3$_ $:

---------------------.e$$$$$$$$$$$$T--$$$$$$$'ySSp=.

---------------------?$$$$$$$$$$$$CCce$$$$$$f<$$$$:$$u

---------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$b"?FFFj$$$h

----------------------?$$$$$$$$$$$$$b"?V$$$$$$$$??d$$$$:

----------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$eu."""".u$$$$$$$

-----------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$?I$$$$$"

------------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$?ICe$$$$$$F

--------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$F

---------------------------"$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

-----------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`

-------------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$P"

-------------------------------c,."??????????"?;ue!

-------------------------------?$$$$bcececdd$$$$$$U

-------------------------,e$$$$$u-?$$$$$$$$$$$P??Ie.`$bu

----------------------ue$$$$$$$$$U-"??????CCCed$$$$f-"$$$e.

-------------------.e$$$$$$$$$$$$F-:$$$$$$$$$$$$P";uu-?$$$$$u

-----------------.$$$$$$$$$$$$$$F'.C????????"?;uc$$$$:-?$$$$$$u

--------------.e$$$$$$$$$$$$$$$"-u$$$$$$$$$$$$$$$$$?"C.-?$$$$h

------------,e$$$$$$$$$$$$$$P"--c$$$$$$$$$$$$??"?;c$$$$:-?$$$$$$$ ---------u$$$$$$$$$$$$$$P"---edc;C?????(;;ced$$$$$$$$$?--"?$$$$$$

-------.u$$$$$$$$$$$$P"-----e$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$P??;e$$?$$$$:

-----.$$$$$$$$$$$P"`-------u;`"???$$$$$$$$?????";cd$$$$$$$------"""

-----$$$$$$PF""-----------u$$$$$bbcecececedd$$$$$$$$$$$?"uWllllll

-------`-----------------u;"??$$$$$$$$$$$$$$$$$$???";ue$$$$:hh ------------------u$$$bbee;C(????????CCCuced$$$$$$$PF`

------------------------"$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$PFF";;c$$

-----------------------$$be;???????$$$$$$PFF???";;;ced$$$$$T

-----------------------"$$$$$$$$bbeeeeeeeedddd$$$$$$$$$$P"C

-------------------------C"??$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$PF"?;ed$'

-------------------------"$beu;??"??????????"??C;ced$$$PF'

---------------------------"??$$$$$$$hhhh$$$$$$$$PFF;Ud"

-----------------------------=u `??""???????CCUeeW$$P"

--------------------------------$$$$We.."?$$$$$$$P"

-------------------------------. ?$$$$$$$e."""`

-----------------------..,,,,u$$e. ?$$$$$$$$u--.eeeu

-------------------e$$$$$$$$$$$$$"---"$$$$$F u$$$$$$$

------------------!$$$$???????"--------?$$$ $$$$$$$$$

------------------`$$$$$$$$$$eu---------$$FU$$$$$$$$'

-------------------"$$$$$$$$$$"---------$$$$$$$$$$F

---------------------""?????"'----------$$$$$$$$"

tOTO JE PRASÁTKO PRO ŠTĚSTÍ když ho rozešleš aspon deseti blogům a mě naspátek tak bude mít tvůj blog super návštěvnost ;)

3 PeTuLqqa ♥SB♥ PeTuLqqa ♥SB♥ | Web | 27. dubna 2008 v 13:15 | Reagovat

Klásný komiix... plskii ozvy se mi taki někdy na blog pls.. pp♥

4 Marťa Marťa | Web | 27. dubna 2008 v 19:29 | Reagovat

$$u------------------------------------.ued$$$$$$"

----------$$$b.-------------------------------ue$$$$$$$$$F

----------$$$$$$u.------------------------u$$$$$$$$$$$$$'

---------J$$$$$$$$$eu-------------------.e$$$$$$$$$$$$$$$

---------$$$$$$$$$$$$$c.--------------.d$$$$$$$$$$$$$$$$'

-------J$$$$$$$$$$$$$$$u-----------u$$$$$$$$$$$$$$$$$"

-------.$$$$$$$$$$$$$$$$$$.----.,,uu,,.`""?$$$$$$$$$$$"

------!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.:d$$$$$$$$$$$$$e`"$$$$$$"

-------!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`$$$$$$$$$$$$$$$$$u"?""

-------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$Fu$$$$$$$$$$$$$$$$P"?

--------"$$$$$$$$$$$$$$$$$"u$$$$$F"??$$$$$$$'d$$:

---------"$$$$$$$$$$$$$$F'u$$$$$`e$$$$$$$$$F3$$$U

-----------""????????$$"u$$$$$$V$$$$$$$$$$$U3$_ $:

---------------------.e$$$$$$$$$$$$T--$$$$$$$'ySSp=.

---------------------?$$$$$$$$$$$$CCce$$$$$$f<$$$$:$$u

---------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$b"?FFFj$$$h

----------------------?$$$$$$$$$$$$$b"?V$$$$$$$$??d$$$$:

----------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$eu."""".u$$$$$$$

-----------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$?I$$$$$"

------------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$?ICe$$$$$$F

--------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$F

---------------------------"$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

-----------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`

-------------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$P"

-------------------------------c,."??????????"?;ue!

-------------------------------?$$$$bcececdd$$$$$$U

-------------------------,e$$$$$u-?$$$$$$$$$$$P??Ie.`$bu

----------------------ue$$$$$$$$$U-"??????CCCed$$$$f-"$$$e.

-------------------.e$$$$$$$$$$$$F-:$$$$$$$$$$$$P";uu-?$$$$$u

-----------------.$$$$$$$$$$$$$$F'.C????????"?;uc$$$$:-?$$$$$$u

--------------.e$$$$$$$$$$$$$$$"-u$$$$$$$$$$$$$$$$$?"C.-?$$$$h

------------,e$$$$$$$$$$$$$$P"--c$$$$$$$$$$$$??"?;c$$$$:-?$$$$$$$ ---------u$$$$$$$$$$$$$$P"---edc;C?????(;;ced$$$$$$$$$?--"?$$$$$$

-------.u$$$$$$$$$$$$P"-----e$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$P??;e$$?$$$$:

-----.$$$$$$$$$$$P"`-------u;`"???$$$$$$$$?????";cd$$$$$$$------"""

-----$$$$$$PF""-----------u$$$$$bbcecececedd$$$$$$$$$$$?"uWllllll

-------`-----------------u;"??$$$$$$$$$$$$$$$$$$???";ue$$$$:hh ------------------u$$$bbee;C(????????CCCuced$$$$$$$PF`

------------------------"$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$PFF";;c$$

-----------------------$$be;???????$$$$$$PFF???";;;ced$$$$$T

-----------------------"$$$$$$$$bbeeeeeeeedddd$$$$$$$$$$P"C

-------------------------C"??$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$PF"?;ed$'

-------------------------"$beu;??"??????????"??C;ced$$$PF'

---------------------------"??$$$$$$$hhhh$$$$$$$$PFF;Ud"

-----------------------------=u `??""???????CCUeeW$$P"

--------------------------------$$$$We.."?$$$$$$$P"

-------------------------------. ?$$$$$$$e."""`

-----------------------..,,,,u$$e. ?$$$$$$$$u--.eeeu

-------------------e$$$$$$$$$$$$$"---"$$$$$F u$$$$$$$

------------------!$$$$???????"--------?$$$ $$$$$$$$$

------------------`$$$$$$$$$$eu---------$$FU$$$$$$$$'

-------------------"$$$$$$$$$$"---------$$$$$$$$$$F

---------------------""?????"'----------$$$$$$$$"

tOTO JE PRASÁTKO PRO ŠTĚSTÍ když ho rozešleš aspon deseti blogům a mě naspátek tak bude mít tvůj blog super návštěvnost ;)

5 zirafka.15-SB zirafka.15-SB | Web | 27. dubna 2008 v 20:00 | Reagovat

nn nepřehnala si to..ale já..totiž jsem kvůli PC zapoměla na život!A to mě prostě tak hrozně ničí!! :((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama